بیوگرافی ابوالحسن تهامی‌ نژاد و همسرش امید بهبهانی +تصاویر

بیوگرافی ابوالحسن تهامی‌ نژاد و همسرش دکتر امید بهبهانی +تصاویر خانوادگی ابوالحسن تهامی‌ نژاد (Abolhassan Tahaminejad) را در زیر مشاهده نمایید.

بیوگرافی ابوالحسن تهامی‌ نژاد

بیوگرافی ابوالحسن تهامی‌ نژاد در سیزدهم مرداد ماه ۱۳۱۷ در شهر تهران به دنیا آمده است مدیر دوبلاژ و پژوهشگر و زبان شناسی ایرانی است که سالها در زمینه علوم انسانی به تحقیق و پژوهش پرداخته است او همچنین داماد سیمین بهبهانی شاعر و نویسنده بزرگ می باشد.

بیوگرافی ابوالحسن تهامی‌ نژاد
بیوگرافی ابوالحسن تهامی‌ نژاد

همچنین در ترجمه زبان انگلیسی و دوبله کردن فیلم های غیر فارسی نیز تخصص دارد مثال های ساده این زمینه در تلویزیون فعالیت داشته است گر فعالیت‌های حرفه‌ای و هنری می‌توان به گویندگی در تیزر های تبلیغاتی فیلم های سینمایی اشاره کرد از دیگر تخصص های روزنامه نگاری و منتقد دوبله می باشد. ژاله درستکار

شروع فعالیت عبدالحسین تهامی نژاد

ابوالحسن تهامی‌ نژاد تحصیلات خود را در مدرسه دارالفنون در سال ۱۳۳۷ آغاز نموده و تخصص حرفه ای در عرصه دوبله فیلم و سریال انگلیسی زبان دارد برخی‌ها معتقدند که پدر دوبله سینمای ایران می باشد.

در سال ۱۳۴۰ به صورت رسمی وارد این ارس شد و فیلم های زیادی را صدا گذاری کرد.

بیوگرافی ابوالحسن تهامی‌ نژاد

به گفته‌ی ابوالحسن تهامی‌ نژاد در سال ۱۳۳۶ به همراه یکی از دوستانش به نام چنگیز جلیلوند وارد دنیای تئاتر شد او می‌گوید زمانی که در تئاتر با مرحوم آقای کنعان کیانی آشنا شدم که علاوه بر کار تئاتر در کار صداگذاری فیلم ها نیز فعالیت می‌نمود و این طور شد که من را به این کار دعوت کرد و من هم خیلی به این کار شدم به گفته خودش برای اولین بار در استودیو خیابان جمالزاده جنوبی واقع در خیابان انقلاب کار خود را اغاز نمود.

بیوگرافی ابوالحسن تهامی‌ نژاد

بهترین فیلم ها

درباره فیلم هایی که بسیار تاثیرگذار بودند گفت که فیلم سینمایی یتیم و مشعل و کمان و دزد سرخ پوش و فیلم هندی آقای ۴۲۰ و آواره بسیار مورد توجه قرار گرفتن این فیلم ها را بسیار دوست دارد او می گویند من یک جوان ۲۰ و ۱۲ ساله بودم که در آن زمان بسیاری از جوانان علاقه به کار هنری نداشتند و بیشتر مشغول تفریح بودند چرا که سد و تحصیلات در آن زمان بسیار پایین بود ولی من به دلیل تسلط بر زبان انگلیسی خیلی خوب جذب فیلم های خارجی شدند و تصمیم گرفتند که در عرصه صدا گذاری شرکت کنم. بیوگرافی شخصیت های مشهور

اولین فیلمی که دوبله کرد

ابوالحسن تهامی‌ نژاد اولین فیلمی را که دوبله کرد روئو ژولیت بود ساخته جورج کیوکر این فیلم را در استودیو شهاب به او تحویل دادند.

چهره های مشهور ایران مثل احمد رسول زاده و پرویز بهرام و محمدعلی زرند را به عنوان بهترین دوبلورهای ایران میشناسد و می گوید آنها خیلی به من کمک کردند.

دکتر امید بهبهانی همسر عبدالحسین تهامی نژاد

عبدالحسین تهامی نژاد با خانم دکتر امید بهبهانی دختر سیمین بهبهانی ازدواج نموده است همسرش زبان شناسی می باشد

عبدالحسین تهامی نژاد و همسرش امید بهبهانیعبدالحسین تهامی نژاد و همسرش امید بهبهانی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.