بیوگرافی جواد خیابانی و همسرش بهناز + عکس های خانوادگی

بیوگرافی جواد خیابانی و همسرش بهناز + عکس های خانوادگی جواد خیابانی (Javad Khiabani) را در زیر مشاهده نمایید.

بیوگرافی جواد خیابانی

بیوگرافی جواد خیابانی

جواد خیابانی گزارشگر و مجری برنامه های ورزشی در بیست و هفتمین روز از آبان ماه 1345 در شهر کرج به دنیا آمده است از چهره های برجسته هنری و ورزشی تلویزیون بوده که بسیاری از مردم با گزارش های حماسی او آشنا هستند و در بسیاری از مسابقات فوتبال ملی گزارش های بسیار جذابی را ارائه میکند.

جواد خیابانی در گذر زمان,جوانی جواد خیابانی

تحصیلات جواد خیابانی

در رشته آسیب شناسی ورزشی تحصیل نموده است و این رشته را تا مقطع دکتری ادامه داده است او همچنین رشته مدیریت رسانه را تا مقطع کارشناسی ارشد خوانند و لیسانس تربیت بدنی هم دارد.

از مجری ها و چهره های هنری تحصیل کرده تلویزیون است که بدون هیچ پارتی بازی به صدا و سیما آمده و به خاطر توانمندی در گزارش های فو تبال و همچنین در اجرای زنده برنامه های ورزشی توانست جایگاه ویژه ای را به دست اورد.

جواد خیابانی

شروع فعالیت هنری

شروع فعالیت او به سال 1371 برمیگردد که یک برنامه تلویزیونی در یک فراخوان از همه مردم خواسته بود کسانی که گزارشگری بلد هستند و میتوانند مسابقات فوتبال را گزارش کنند به اینن برنامه نامه بزنند تا از آنها تست گزارشگری گرفته شود.

بیوگرافی جواد خیابانی و همسرش بهناز

جواد خیابانی در یک نامه ای نوشت که این فراخوان شما کاملا درغ است و هرکسی که در سازمان صدا و سیما آشنا و فامیلی نداشته باشد نمیتواند استخدام شود!

تهیه کننده این برنامه (که فراخوانی کرده بود) نامه او را خواند و از او دعوت کرد که تست گزارشگری بدهد و بعد از این تست او مورد قبول واقع شد و در سال 1371 به صورت رسمی کار گزارشگری را آغاز کرد.

او همچنین از عادل فردوسی پور تست گزارشگری گرفته و او باعث شد که عادل فردوسی پور به صدا و سیما بیاید.

همسرش بهناز خیابانی

جواد خیابانی در دهه هفتاد با خانمی به نام بهناز ازدواج کرده است و در سال 1375 صاحب یک دختر به نام نگار شدند که هیچکدام از خانواده او علاقه به فوتبال ندارند.

همسر جواد خیابانی و همسرش بهناز

نگار خیابانی در برنامه بهار و نارج با اجرای احسان علیخانی شرکت کرد و گفت که از فوتبال خوشم نمی اید ولی مسابقاتی که پدرم گزارش میکند را نگاه میکنم.

شهرت با گزارش بازی ایران و استرالیا

بازی ایران و استرالیا در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ برگزار شد که بازی رفت در وزشگاه آزادی یک بر یک مساوی شده بود و همه چیز به ورزشگاه ملبورن کشیده شده بود و صعود ایران به جامجهانی در این مسابقه مشخص میشد.

جواد خیابانی و دخترش نگارجواد خیابانی و دخترش نگار

جواد خیابانی گزارش این بازی را در ورزشگاه شهر ملبورن استرالیا بر عهده داشت و در یک معجزه فوتبالی در حالی که ایران 2 بر صفر عقب بود با دو گل کریم باقری و خداداد عزیزی راهی جام جهانی شد و این مسابقه به همراه گزارش جواد خیابانی در خاطره ها ثبت شد.

تجارت و بیزینس

او نماینده رسمی شرکت جیووا میباشد این شرکت ایتالیایی بوده و در تولید لباس های ورزشی فعالت میکند و مدتی لباس های تیم ملی ایران و برخی از باشگاه های لیگ برتری را اسپانسری میکند.

افتخارات

در سال ۱۳۷۷ موفق شد جایزه بهترین گزارشگر فوتبال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را دریافت نماید در سال ۱۳۷۸ نیز از سوی مجله سروش و با انتخاب خوانندگان این مجله بعد از حسین الهی قمشه‌ای به عنوان محبوب‌ترین چهره تلویزیونی در ایران دست یافت.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *