بیوگرافی رخشان بنی اعتماد و همسرش جهانگیر کوثری + ماجرا بازداشت

بیوگرافی رخشان بنی اعتماد فیلمنامه‌ نویس و تهیه‌کننده و کارگردان ایرانی را به همراه همسرش جهانگیر کوثری را به همراه سوابق شخصی خانوادگی و نحوه آشنایی و ازدواج را در این بخش از مجله اینترنتی شبناک بخوانیم‌.

بیوگرافی رخشان بنی اعتماد گارگردان سینما + جنجالها

بیوگرافی رخشان بنی اعتماد

خانم رخشان بنی اعتماد در چهاردهمین روز از فروردین ماه سال ۱۳۳۳ در شهر تهران دیده به جهان گشوده است و به عنوان کارگردان فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده و مستندساز فعالیت خود را ادامه داده است.

آغاز فعالیت های هنری

خانم بنی اعتماد فعالیت خود را به طور رسمی از سال ۱۳۵۲ با ورود به عرصه هنر و سینما آغاز کرد و توانست چندین فیلم سینمایی پر مخاطب   را بسازد.

تحصیلات و زندگی شخصی

خانم بنی اعتماد در چهاردهم فروردین ماه ۱۳۳۳ در شهر تهران متولد شد تحصیلات خود را در دانشکده هنرهای دراماتیک تهران واقع در دانشگاه سینما و تئاتر دانشگاههای هنر طی کرد و در سال ۵۹ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

ازدواج رخشان بنی اعتماد

تصاویر شخصی رخشان بنی اعتماد و همسرش

وی در سال ۱۳۵۹ با آقای جهانگیر کوثری ازدواج کرده و حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های تندیس کوثری و باران کوثری هستند.

خانم  اعتماد در هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز در سال ۲۰۱۴ توانست جایزه بهترین فیلمنامه را برای فیلم قصه‌ها کسب کند.

شروع فعالیت در سینما

ایشان فعالیت خودشان را در عرصه سینما از سال ۱۳۵۲ با سمت منشی صحنه در تلویزیون به طور رسمی آغاز کرد و تا سال ۵۹ توانست چندین فیلم مستند کوتاه را کارگردانی کند و اولین فعالیت سینمایی خود را در سال ۶۰ به عنوان منشی صحنه فیلمی به نام آفتاب نشین ها و فیلم های گل داوودی آغاز کرد سپس فیلمنامه زرد قناری را بازنویسی کرد و کارگردانی آن را به عهده گرفت.

پیشنهاد شبناک  به شما : بیوگرافی نرگس آبیار کارگردان و همسرش + تصاویر

بهترین کارگردان

خانم رخشان با نوشتن فیلمنامه فیلم های نرگس با همکاری فریدون جیرانی و کارگردانی در سال ۱۳۷۰ توانست عنوان بهترین کارگردان را در دهمین جشنواره فجر را از آن خود کند و از آن پس در فیلم‌های به نام روسری آبی و بانوی اردیبهشت زیر پوست شهر و خون بازی توانست جوایز ویژه‌ای را برای خود به ارمغان بیاورد.

ماجرای ممنوع الکاری

به طور ناگهانی در سال ۶۶ از تلویزیون بیرون آمد و مدتی بعد معاون محمد هاشمی طی گزارشی به وزارت ارشاد خواستار ممنوع الکاری در سینما شد چراکه نحوه ترکمن را دهن‌کجی به سازمان تلقی کرده بود.

تصاویر خانوادگی رخشان بنی اغتماد کارگردان سینما

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.