بیوگرافی سوفیا لورن بازیگر و همسرش کارلو پوتینی

بیوگرافی سوفیا لورن بازیگر ایتالیایی را و همسرش کارلو پوتینی را به همراه سوابق شخصی و تصاویر شخصیش در این بخش از مجله شبناک مشاهده کنید.

بیوگرافی سوفیا لورن

خانم سوفیا لورن با نام کامل سوفیا ویلیانی در بیستمین روز از سپتامبر سال ۱۹۳۴ در کشور رم ایتالیا دیده به جهان گشوده است و مادرش را میان بازیگر و استاد پیانو و پدرش ریکا دو  از مهندسین ساختمان بود وی دارای یک خواهر کوچکتر به نام ماریا و دو برادر ناتنی می باشد.

بیوگرافی سوفیا لورن و همسرش

آغاز فعالیت هنری

سوفیا لورن ابتدا فعالیت خود را در عرصه بازیگری با نقش های بسیار کوچک در فیلمهای ایتالیایی آغاز کرد و توانست نخستین نقش خود را در فیلمی به نام روشنایی‌های واریته در سال ۱۹۵۰ کسب کند سرانجام توسط یک کارگردان مشهور سینما به نام کارلو پوتینی توانست به دنیای سینما راه پیدا کند.

مجموعه آثار هنری

از مجموعه آثار هنری وی می توان به چرخ و فلک ناپال، دو زن ،دیروز امروز فردا، ازدواج به سبک ایتالیایی ،یک روز بخصوص در کنار مارچوبه و ماستریانی ،در میان غریبه ها ماشین های دو، نیکول کیدمن را نام برد.

ازدواج و همسر

خانم سوفیا لورن در سال ۱۹۵۷ با کارلو پوتینی وارد زندگی مشترک می شود و حاصل این ازدواج دو پسر به نام‌های کارلو و ادوارد و می‌باشد.

کارلو پوتینی در سال ۲۰۰۷ درگذشت.

وی دارای چهار نوه می باشد.

بیوگرافی سوفیا لورن و همسرش

شهرت

بدون شک سوفیا لورن را به عنوان یکی از مشهورترین بازیگران زن ایتالیایی می‌شناسند وی علاوه بر دریافت جوایز اسکار توانست است برای فیلم دو زن یک جایزه گرمی ۵ جایزه گلدن گلوب و یک جایزه بفتا و یک جایزه لور و یک جایزه فیلم کن و یک جایزه افتخاری اسکار را از آن خود کند.

بیشتر ببینید: بابک کریمی و سوفیا لورن در فیلم زندگی پیش رو 

ماجرای تصاویر برهنه سوفیا

در سال ۱۹۹۹ در سپتامبر ماه عکسهای وی به صورت برهنه در فضای مجازی منتشر شد که این بازیگر مشهور به دادگاه شکایت کرد.

فعالیت در عرصه نویسندگی

سوفیا لورن علاوه بر فعالیت در عرصه بازیگری به سبب علاقه به حرفه ای آشپزی تا کنون توانسته است کتاب آشپزی را چاپ کند

بیوگرافی سوفیا لورن و فرزندانش

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.