بیوگرافی شهید حاج حسن طهرانی مقدم + علت شهادت

بیوگرافی سردارحاج حسن طهرانی مقدم را به همراه سوابق و ماجرای شهادت وی و یارانش را در این بخش از مجله شبناک مشاهده کنید.

شهید سردار طهرانی مقدم که بود؟

شهید سردار حسن طهرانی مقدم در ششمین روز از آبان ماه سال ۱۳۸۸ در محل‌های به نام سرچشمه تهران دیده به جهان گشوده است .

بیوگرافی شهید طهرانی مقدم

آغاز فعالیت

شهید حسن طهرانی  مقدم از سن ۲۱ سالگی در ابتدای شکل گیری رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعات منطقه ۳ سپاه مشغول به فعالیت شد و بعد از آن در عملیات ثامن الائمه فعالیت کرد همچنین در پاییز سال ۱۳۶۰ طرح سامانه‌ای آتش پشتیبانی خمپاره‌ها را تقویم حسن باقری کرد.

فعالیت های اجرایی

سرانجام در آبان ماه سال ۱۳۶۲ ماموریت راه اندازی و سازماندهی فرماندهی موشک زمینی سپاه به ایشان تعلق گرفت.
انتصاب ایشان برای انجام این ماموریت اولین موشک ایران در سال ۱۳۶۳ شلیک شد و پس از صدور فرمان تاریخی امام خمینی مبنی بر تشکیل نیروهای سه‌گانه سپاه پاسداران شهید مقدم در سال ۶۴ توانست به سمت فرماندهی موشک نیروی هوایی سپاه منصوب شود.

بیشتر ببینید: ماجرای قطع دست کشتی گیر تیم ملی با شمشیر + فیلم 

ماجرای شهادت سردار طهرانی مقدم

در ۲۱ آبان‌ماه سال ۱۳۹۰ صدای انفجار مهیبی در اطراف تهران و کرج شنیده شد که گواه از یک زلزله می‌داد یا اینکه برخی اظهار نظر داشتم پمپ بنزین منفجر شده است و عده‌ای می‌گفتند که لوله‌های ساختمان نشت کرده و هر کس یک شایعه را بیان می‌کرد اما در پی رسد تحقیقاتی این موضوع طولی نکشید که شهادت سردار حسن طهرانی مقدم رئیس سازمان خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه چند تن از یارانش در پادگان شهید مدرس بر اثر انفجار تایید شد.

شایعه در مورد علت شهادت چه بوده است؟

پس از شهادت ایشان شایعاتی مبنی بر اینکه برخی از رسانه‌ها از انفجار کلاهک هسته ای سخن گفتن و عده‌ای از انفجار انفجار آزمایش‌های هسته‌ای ایران که البته تمام مسئولین کشور و سپاه پاسداران این ادعای نابجا را رد کردند ، و علت این واقعه را ایجاد حادثه در حین جابجایی سوخت و مهمات عنوان کردند

شهادت شهید طهرانی مقدم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.