بیوگرافی شهید سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی + تصاویر

بیوگرافی سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی را به همراه تصاویر شخصی و ماجرای خبر شهادت ایشان را در این بخش از مجله اینترنتی شبناک بخوانید.
بیوگرافی سرهنگ محمدرضا رحمانی خلبان هواپیما سقوط کرده اردبیل + تصاویر

سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی طی حادثه سقوط یک فروند جنگنده میگ ۲۹ ارتش در ارتفاعات سبلان به فیض شهادت نائل شد.

۴ دی ماه سال جاری در سقوط یک فروند جنگنده میگ ۲۹ ارتش سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی به فیض شهادت نائل شد و پس از گذشت دو روز از این سانحه، ارتش جمهوری اسلامی شهادت خلبان این جنگنده را تایید کرد.

در این سانحه به دلیل شرایط بدجوی و با وجود اعزام تیم‌های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان‌های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر، کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد که سرانجام شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

جزئیاتی درباره خبر شهادت خلبان محمدرضا رحمانی

سرهنگ محمدرضا رحمانی در ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه برای پرواز اف سی اف (FCF پرواز تست هواپیما) عازم منطقه شد و هواپیمای تک کابین «میگ ۲۹» را به دلیل تعمیر فنی، در منطقه «چارلی ۲۳ پایگاه دوم شکاری» مورد ارزیابی و تست قرار داد. ایشان که از بهترین خلبانان اف ۵ در پایگاه تبریز به شمار می‌آمدند، با توجه به نیاز سازمان، به هواپیمای «میگ ۲۹» منتقل شد و آخرین سمت و شغل ایشان «فرمانده گردان پروازی میگ ۲۹» بود.
بررسی‌های اولیه این سانحه مشخص می‌کند که خلبان در زمان حادثه موفق به پرش از هواپیما (eject) نشده و احتمالا با هواپیما در منطقه برفی کوهستان در ارتفاعات سبلان و در شرایط نامساعد جوی (همراه با بارش احتمالی و کولاک) سقوط کرده است. در حال حاضر جزئیات زیادی از حادثه توسط نهاد‌های ذیربط منتشر نشده و احتمالات و مسائل فنی بیشتر را باید به بحث‌های کارشناسانه‌ای سپرد که در آینده توسط تیم بازرسی منتشر خواهد شد.
پیشتهاد شبناک به شما :خبر سقوط هواپیما جنگی اردبیل + جزییات خبر

بیوگرافی شهید محمدرضا رحمانی

شهید رحمانی در سال ۱۳۷۳ به استخدام نیروی هوایی ارتش در آمد و دوره‌های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظرخلبانان خبره ارتش طی کرده بود.
وی پس از پایان دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف ۵ در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ ۲۹، خدمت صادقانه خود را با این جنگنده در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.سرهنگ خلبان شهید محمد رضا رحمانی، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صد‌ها مرحله پرواز در ماموریت‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

مراسم تشییع پیکر امیر خلبان شهید محمدرضا رحمانی ۷ دی ماه در میدان شهدای تبریز برگزار شد و گفتنی است که از این شهید عزیز یک فرزند ذکور به یادگار مانده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *