بیوگرافی فردوس حاجیان عمو فردوس شهرک الفبا + جزییات بیماری و تصاویر

بیوگرافی فردوس حاجیان عمو فردوس شهرک الفبا را به همراه تصاویر شخصی و خانوادگی و سوابق هنری ایشان در این بخش از مجله اینترنتی شبناک بخوانید.

بیوگرافی فردوس حاجیان ( عمو فردوس ) شهرک الفبا + تصاویر و ماجرای بیماری

بیوگرافی فردوس حاجیان

آقای فردوس حاجیان معروف به عمو فردوس شهرک الفبا یکی از نویسنده های کتاب های درسی مدارس بوده که همه دانش‌آموزان وی را می شناسند وی علاوه بر نویسندگی کار اجرا در برنامه شهرک الفبا را در صدا و سیما را برعهده داشت .

آقای حاجیان در سومین روز از دی ماه سال ۱۳۴۲ در شهر قائمشهر دیده به جهان گشوده است.

وی توانست با حضور در برنامه به نام شهرک الفبا در تلویزیون به شهرت فراوانی در نزد مردم برسد.

آقای فردوس حاجیان رشته تحصیلی‌اش علوم تجربی بود که موفق شد دیپلم این رشته را از تربیت معلم شهید خورشیدی مشهد از آن خود کند وی همچنین فوق دیپلم تربیت را اخذ نموده و سال‌ها در روستاهای مختلف به عنوان معلم خدمت می کرد و شاگردان بسیار زیادی نزد ایشان  تعلیم دیده‌اند.

این هنرمند خوب کشورمان در یک خانواده پرجمعیت دیده به جهان گشود پدرش استاد مسلم به عنوان یکی از نجاران و چهره های معتمد شهر قائمشهر  لقب داشت آقای فردوس حاجیان دوران کودکی خود را در کارگاه پدرش مشغول به کار بود و در ساخت صنایع دستی با چوب تبحر بسیار زیادی داشت و همیشه در کنار پدرش کار می‌کرد.

ازدواج فردوس حاجیان

وی متاعل بوذه و حاصل این ازدواج  سه فرزند به نام‌های سارا سجاد و سینا می باشد.

فعالیت های فردوس حاجیان

از فعالیت‌ها و سوابق آقای فردوس حاجیان می‌توان به سال ۱۳۷۷ سال ۱۳۸۸ به عنوان رئیس دانشگاه هنر و معماری نام برد و همچنین در اردیبهشت ماه ۹۲ به مدت یک سال به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی تهران فعالیت می‌کرد.

مجروح شیمیایی

وی به عنوان یکی از مجروحان شیمیایی گاز خردل در جنگ ایران و عراق می باشد.

کتاب های تالیف فردوس حاجیان

آقای حاجیان بسیاری از کتاب‌های درسی مدارس را تعریف و نویسندگی کرده است مجموعه کتاب‌های فارسی سبز که برای دوران دبستان تدریس می شد توسط قلم ایشان به نگارش درآمده بود همچنین کتاب های ریاضی سبز و املای سبز برای کودکان دبستانی توسط ایشان نوشته شده است از دیگر کتاب‌های ایشان می توانیم به شاپرک الفبا و به بخوانیم و بنویسیم اشاره کنیم همچنین کتاب دوستان ما و آتش و گل سرخ از دیگر تالیف ایشان محسوب می‌شود آقای فردوس حاجیان بیشتر به عنوان یک مجری تلویزیون شناخته می‌شود که در بین مردم به عنوان یک نوستالژی  شناخته می شود.

اجرای برنامه شهرک الفبا

تصاویر جالب عمو فردوس شهرک الفبا ( فردوس حاجیان )

شهرک الفبا به عنوان یکی از برنامه های تلویزیونی بود که سال‌ها از تلویزیون پخش می شد و مورد استقبال بسیار زیادی از مردم قرار گرفته بود و کودکان زیادی را به خودش علاقه مند کرده بود آقای فردوس حاجیان نیز در آنجا حضور داشت.

پیشنهاد شبناک به شما : بیوگرافی علی ضیا و همسرش + عکس های خانواده

ماجرای بیماری فردوس حاجیان

این روزها خبرهایی مبنی بر بیماری این کارمند محبوب در فضای مجازی پخش شده است که توسط دخترش در صفحه اینستاگرامش با انتشار تصویری از پدرش نوشته پدرم در وضعیت نرمال ای به سر می‌برد و از سال ۸۹ سمت راست صورتش فلج شده و حالا هم سمت چپ صورتش فلج شده و در بیمارستان شفای ساری بستری می باشد..

تصاویر فردوس حاجیان + ماجرای بیماری

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.