بیوگرافی فرزانه فصیحی دونده + تصاویر ورزشی و افتخارات

بیوگرافی فرزانه فصیحی ورشکار رشته دو مشهور به نام دختر باد را به همراه تصاویر شخصی و همسرش در این بخش از مجله اینترنتی شبناکبخوانید.

بیوگرافی فرزانه فصیحی دونده + تصاویر

 

 

بیوگرافی فرزانه فصیحی

فرزانه فصیحی هرندی متولد ۱۳ دی ۱۳۷۱دونده و عضو تیم ملی دو و میدانی زنان ایران است. اصالت این ورزشکار خوب کشورمان شهر اصفهان است . او در سال ۲۰۱۶ مدال نقرهٔ بخش تیمیِ رشتهٔ دوی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی در هفتمین دورهٔ مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا ‏ و در سال ۲۰۱۸ مدال برنز رشتهٔ دو ۶۰ مترِ هشتمین دورهٔ مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا ‏را به دست آورد.فصیحی رکورددار دو ۶۰ متر زنان ایران است و به «دختر باد» مشهور است.
فرزانه فصیحی به دلیل داشتن رکورد دوی ۶۰ متر زنان ایران به دختر باد ملقب شده است.فرزانه فصیحی ورزش را به صورت جدی از ۵ سالگی و از ژیمناستیک شروع کرده استوقتی ۱۲ ساله بود قهرمان کشور شد و چند سال پس از آن و به دنبال تشویق معلم ورزش مدرسه در مسابقات دو شرکت کرده و رکورد دو و میدانی دختران را در میان مدارس شکست و دو مدال طلای آن مسابقات را از آن خود کرد .

پس از آن و به اختلاف یکسال رشته دو و میدانی را به صورت کاملا حرفه ای دنبال کرد

وی در سال ۲۰۲۰ با کسب رکورد ۷.۲۹ ثانیه در مسابقه دوی ۶۰ متر در بلگراد صربستان، با ثبت رکورد جدیدی در ایران و بهبود رکورد قبلی خود، و همچنین ثبت رکورد مورد نیاز ورودی برای مسابقات جهانی، به مسابقات جهانی دو و میدانی داخل سالن راه یافت.

پدرش والیبالیست و تنها برادرش مربی شطرنج است، مادر هم مشوق و حامی آنهاست، به همین دلیل از همان کودکی ورزش در خانواده آنها حرفه ای جریان داشت

فرزانه فصیحی فارغ التحصیل لیسانس رشته تربیت بدنی از دانشگاه اصفهان می باشد، با حمایت خانواده ورزشی به سطح اول دو و میدانی رسید و به دختر تندباد ایران معروف شد

ازدواج فرزانه فصیحی

تصاویر فرزانه فصیحی دونده و همسرش

فرزانه فصـیحی مهرماه سال ۹۸ ازدواج کرد و هم اکنون متاهل است . همسر فرزانه فصـیحی خبرنگار است .ماجرای آشنایی این دو از یک مصاحبه آغاز شد و پس از آن باب آشنایی و در نهایت منجر به ازدواج شد.
همسر فرزانه فصیحی یک خبرنگار حوزه ورزشی است و وی از اینکه همسرش یک خبرنگار ورزشی است احساس رضایت می کند و از نظر او اتفاق خیلی خوبی است  و کمک بسیاری خوبی برای زندگی ورزشی فرزانه است . چرا که ممکن است هر مردی با اینکه همسرش صبح تا شب تمرین کند کنار نیاید.

بیشتر ببینید:بیوگرافی الناز رکابی سنگنورد و همسرش + عکسهای ورزشی و افتخارات و اینستاگرام

مهمان برنامه امشب دورهمی کیست ؟

فرزانه فصیحی دونده مهمان امشب برنامه دورهمی

 

فرزانه فصیـحی ورزشکار خوب کشورمان روز پنجشنبه ۸ اسفند ۹۸ مهمان برنامه دورهمی مهران مدیری خواهد بود.

 

آلبوم تصاویر فرزانه فصیحی دونده

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

یک دیدگاه

  1. زنده باد دختر باد.همشهری دمت گرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.