بیوگرافی فرشاد پیوس و همسرش +تصاویر خانواده فرشاد پیوس

بیوگرافی فرشاد پیوس و همسرش +تصاویر خانواده فرشاد پیوس Farshad Pious فوتبالیست پیشکسوت تیم ملی ایران را در این بخش از سایت شبناک مشاهده نمایید.

بیوگرافی فرشاد پیوس

بیوگرافی فرشاد پیوس در 22 دی ماه 1340 در پایتخت به دنیا امده است او از فوتبالیست های مشهور و بزرگ تیم ملی ایران بوده که در حال حاضر بازنشسته شده و به عنوان مربی در فوتبال فعالیت میکند.

بیوگرافی فرشاد پیوس و همسرش

او تنها فوتبالیست ایرانی میباشد که توانسته یک رکورد را در تاریخ لیگ فوتبال ایران به ثبت برساند و با زدن 212 گل همچنان رکورد دار آقای گلی تاریخ لیگ ایران میباشد که تاکنون کسی نتوانسته به رکورد او برسد. بیوگرافی ورزشکاران

شروع فوتبال فرشاد پیوس

او هم مثل سایر فوتبالیست ها فوتبالش را در زمین خاکی شروع کرد و در سال 1360 به صورت حرفه ای فوتبال را در تیم راه آهن تهران اغاز کرد و به عنوان مهاجم حضوری بسیار درخشان داشت و توانست 28 گل را 21 بازی به ثمر برساند و به پدیده فوتبال ایران تبدیل شود و مورد توجه بسیار زیادی قرار بگیرد.

بیوگرافی فرشاد پیوس و همسرش

 رکورد هتریک در تیم پرسپولیس

او در سال 1364 به تیم پرسپولیس تهران پیوست تیمی بسیار محبوب و پرطرفدار که سکوی پرتاب این بازیکن به سوی شهرت و محبوبیت بود. بیوگرافی بازیکنان پرسپولیس

این مهاجم در این تیم بهترین بازی های خود را به نمایش گذاشت و باعث توانست رکوردی هتریک کردن در تازیخ لیگ فوتبال ایران را هم به نام خود به ثبت برساند.

فرشاد پیوس در 13 بازی که برای پرسپولیس در لیگ بازی کرده توانسته 13 بار هت تریک کند! یعنی در هر 13 بازی 3 گل به ثمر رسانده است که باعث شده یکی دیگر از مشهورترین رکوردهای فوتبال ایران برای او باشد.

رکورد زدن فرشاد پیوس در عرصه مربی گری

همچنین در عرصه مربیگری نیز چند رکورد دیگر زده است و آن هم دو بار قهرمانی با تیم تراکتورسازی تبریز در لیگ دسته اول کشور است.

او همچنین یک تیم به نام شهید قندی یزد در دسته سه لیگ ایران مربی‌گری کرد و توانست این تیم را به لیگ دو و بعد به لیگ برتر بیاورد.

ازدواج و همسرش

در سال 1368 ازدواج کرده است و حاصل ازدواج او فرزند پسر به نام های ماهان و پویان و یک فرزند دختر به نام مهتاب میباشد.

بیوگرافی فرشاد پیوس و همسرشبیوگرافی فرشاد پیوس و همسرش,همسر فرشاد پیوس

تصاویر خانواده فرشاد پیوس و دخترشدختر فرشاد پیوس,خانواده فرشاد پیوس

لقب مار زنگی آسیا

وی 51 بازی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده و 21 گل به ثمر رسانده است و در محوطه جریمه به قدری خطرناک ظاهر میشد که چینی ها او را به مار زنگی لقب دادند.

در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ مراسم بهترین مربیان سال برگزار گردید که این مهاجم پیشکسوت به عنوان بهترین و تاثیرگذارترین مربی لیگ دسته دوم انتخاب شد.

بیوگرافی فرشاد پیوس و همسرش

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.