دلیل تغییر رنگ خون پریود چیست؟ آیا خطرناک است؟

دلیل تغییر رنگ خون پریود چیست؟ آیا خطرناک است؟ اگر رنگ خون پریود قهوه ای یا سیاه و یا صورتی باشد نشانگر چه مشکلاتی است؟ همه این سوالات را در ادامه این بخش مطالب پزشکی سایت شبناک مشاهده نمایید.

دلیل تغییر رنگ خون پریود

رنگ خون پریود در بانوان نشان دهنده آرزوهای داخلی و حتی ممکن است به یک بیماری اشاره کنند همچنین می‌توانند به اینکه شما باردار هستید یا نه اشاره رازهای نمایند پس نباید از رنگ آن به سادگی عبور کرد شما می توانید با نگاه کردن به رنگ خون پریود حتی تا از سلامت بدن خود اطمینان حاصل نمایید و بیانگر اتفاقات داخلی بدن می باشد

البته ممکن است که تغییر رنگ در برخی از خانم ها طبیعی باشد و با توجه به تغذیه و استفاده از داروهای مختلف این مسئله طبیعی به نظر برسد اما در برخی از خانمها نیز بیانگر اتفاقات دیگر است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

دلیل تغییر رنگ خون پریود چیست؟

پریود صورتی

اگر رنگ خون پریود صورتی بود و یا مایل به صورتی بود باید به این مسئله توجه کنید که مقدار استروژن بدن فرد کم است و طبق تحقیقات مرکز پزشکی مارگارت آمریکا خون صورتی نشانگر کمبود استروژن بدن آنها می باشد عوارض آن در پوست و مو و همچنین در حالت روحی آنها پدیدار خواهد شد و برای درمان آن باید ورزش مناسب انجام داد و یا به دکتر مراجعه نمایید.

رنگ روشن و آبکی

اگر این به رنگ روشن و آبکی باشد باید به این نکته توجه کنید که بدن شما باید تقویت شود چراکه تغذیه شما مناسب نبوده و بدنتان با کمبود ویتامین و یا نکات مربوط به آن دچار شده‌ایم و در این مواقع باید تغذیه خود را مورد توجه قرار بدهید.

پریود قهوه ای

خون قهوه ای در زمان پریود اگر برای یکی دو بار اتفاق بیافتد طبیعی است علت آن هم باقی ماندن لکه ها و لخته های پریود در دوره قبلی درون رحم می باشد که چیز نگران کننده ای نبوده ولی اگر در هر دوره تکرار شود باید به پزشک مراجعه کنید و ممکن است خطرناک باشد.

تیره مایل به طوسی

خون طوسی نشان دهنده عفونت در بدن است و باید به سرعت برای حل آن اقدام نمایید شکل شمایل این خون چیزی شبیه جیگر است که اگر در دوره‌های بعدی آن را مشاهده کردید باید به سرعت به پزشک مراجعه نمایید

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *