زمان واریز یارانه بنزین دی ماه سال 1398 مشخص شد

شما میتوانید خبر جزییات واریز یارانه بنزین دی ماه  سال 98 را به ازای افزایش نرخ جدید یارانه ها را به همراه جزییات خبر در مجله اینترنتی شبناک بخوانید.

 

زمان واریز یارانه بنزین دی ماه سال 98 مشخص شد + جزییات

 

خانوارهای مشمول طرح حمایت معیشتی ( یارانه جدید) شناسایی شدند

پس از اعلام دولت مبنی بر حمایت معیشتی از ۱۸ میلیون خانوار معادل حدود ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور، خانوارهای مشمول این طرح توسط وزارت رفاه انجام شده است.

به گفته یکی از مسئولان سازمان برنامه و بودجه میزان پرداخت به خانوارهای تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود.

بر اساس آنچه که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده، اولین مرحله واریز طرح حمایت معیشتی حداکثر تا ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد.

پیشنهاد شبناک به شما :مهلت زمان ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی + جزییات خبر

نکات مهم پرداخت یارانه جدید :

1-حداکثر تا ۵ نفر از هر خانوار مشمول یارانه می‌شوند.

2-یارانه جدید برای هر خانواده حداقل ۵۵ هزار و حداکثر ۲۰۵ هزار تومان است.

3-مدیرکل روابط عمومی سازمان مدیریت و بودجه: طرح حمایت معیشتی دولت ارتباطی به یارانه ۴۵۵٠٩ تومانی ندارد.

4-توضیح مبلغ درنظر گرفته شده برای خانوارهای جامعه هدف

مهدی قمصریان در توییتی اعلام کرد :

همانگونه که صراحتا اعلام شده طرح حمایت معیشتی دولت هیچ ارتباطی با به یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی ندارد.

پس از افزایش قیمت بنزین جزییاتی درباره یارانه جدید دولت منتشر شد که بر این اساس برای هر خانوار مشمول یارانه‌ای بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته خواهد شد و این رقم جدای از یارانه نقدی فعلی است.

با اوج گیری میزان مصرف بنزین و همچنین افزایش قاچاق آن، سران کشور تصمیم بر افزایش قیمت بنزین گرفتند. در اردیبهشت ماه سال جاری خبرهایی مبنی بر اجرایی شدن طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین مطرح شد ولی مسئولین مربوطه بلافاصله آن را تکذیب نمودند.

به گزارش  خبرگزاری ها  سرانجام در آغازین دقایق مورخه 24 آبان ماه سال جاری و در سکوت خبری، بنزین سهمیه بندی شد و قیمت آن نیز افزایش یافت. افزایش قیمت برای بنزین سهمیه ای 50 درصد و برای بنزین آزاد 200 درصد بود. دولت اعلام کرد که تمام درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین در سال که حدود 30 هزار میلیارد تومان پیش بینی می شد را به حساب 18 میلیون خانوار که 60 میلیون نفر از جمعیت ایران را در بر می گرفت، واریز خواهد کرد.

 

اولین یارانه معیشتی در سه مرحله به حساب 17 میلیون و 700 هزار خانوار واریز شد. آخرین گروه، اولین یارانه معیشتی خود را در تاریخ 2 آذر ماه سال جاری دریافت کردند. محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور  در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی در این باره گفت:  سهمیه ‌بندی بنزین را از 24 آبان ماه شروع کردیم و یارانه‌ های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم. وی طی مصاحبه دیگری اعلام کرد که مبلغی که در اولین مرحله بین خانوارها توزیع شد حدود 2 هزار و 420 میلیارد تومان بوده است.  رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد زمان واریزی یارانه معیشتی در مرحله های بعدی گفت: مقرر شد دهم هر ماه کمک معیشتی خانوار، بیستم هر ماه یارانه نقدی و بیست و هشتم هر ماه حقوق کارمندان پرداخت شود.

بنابراین دومین مرحله یارانه معیشتی در دهم دی ماه سال جاری به حساب خانوارها واریز خواهد شد.

شایان ذکر است که دولت در لایحه بودجه سال آینده، مبلغ 30 هزار میلیارد تومان را برای پرداخت یارانه معیشتی لحاظ کرده است.

در مورد واریز سهمیه بنزین نیز باید گفت که اولین سهمیه بنزین خودروها در همان ساعات اولیه آغاز طرح سهمیه بندی بنزین به شرح جدول زیر به کارت سوخت خودروها واریز شد.

 

شش روز بعد از واریز اولین سهمیه بنزین یعنی در مورخه 1 آذر ماه سال جاری دومین سهمیه بنزین خودروها به کارت سوخت ها واریز شد.

فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران طی مصاحبه ای در مورخه 30 آذر ماه سال جاری از واریز سومین مرحله از سهمیه بنزین در ساعت صفر اول دی به کارت سوخت افراد خبر داد و گفت: این سهمیه برای خودروهای شخصی ۶۰ لیتر در ماه است و در مقایسه با ماه قبل تغییری نداشته است.

طبق اطلاعیه شماره 3  شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران که در مورخه 24 آبان ماه سال جاری منتشر شد، سهمیه بنزین خودروهای شخصی تنها تا 6 ماه قابل ذخیره کردن می باشد.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.