قسمت سانسور شده حضرت عباس سریال مختارنامه +دانلود

دانلود قسمت سانسور شده حضرت عباس سریال مختارنامه و دانلود فیلم بخش سانسور شده حضرت ابوالفضل در سریال مختار را در زیر مشاهده نمایید.

قسمت سانسور شده حضرت عباس سریال مختارنامه

در سریال معروف مختارنامه به کارگردانی داوود میرباقری که به وقایع روز عاشورا و قیام مختار می‌پردازد بخش‌هایی که درباره واقعه عاشورا بود و در راس آن حضرت عباس نقش بسیار مهمی را ایفا می کرد که با جنجال‌هایی مواجه شد.

بعد از ضبط بخش‌هایی از واقعه عاشورا قرار شد که اتفاقات مربوط به حضرت عباس را هم به تصویر بکشند و در بخش هایی که حضرت ابوالفضل به سوی فرات رفته و مشک خود را پر می‌کند ضبط شد و در آن هنگام مرد هجوم سربازان عبید الله بن زیاد قرار میگیرد

دانلود قسمت سانسور شده حضرت عباس سریال مختارنامهدانلود قسمت سانسور شده حضرت عباس سریال مختارنامه

سپس دستان مبارک این حضرت را قطع کرده و او را به شهادت میرسانند .

در بخش هایی از این اتفاقات حضرت عباس وقتی که دستان مبارکش را قطع میکنند به همراه مشک آب به سمت نیروهای خود می شتابد .

گویا این اتفاق را در شأن و منزلت این امام بزرگوار ندانسته و ممکن است که یکی از دلایلی که این بخش ها حذف شد به خاطر این سکانس بوده است.

 قسمت سانسور شده حضرت عباس سریال مختارنامه

تهیه کننده سریال مختار می گوید که درباره نمایش چهره حضرت عباس با کارشناسان مذهبی و همچنین عوامل صدا و سیما مذاکره کردیم و درباره این موضوع مشکلی وجود نداشت.

این تهیه کننده می گوید که تصاویر حضرت عباس در سریال مختارنامه زیاد نیست و فقط ۱۸ دقیقه از این مجموعه را شامل می شود که مربوط به واقعه عاشورا و تقریباً آخرین قسمت آن است

ایشان همچنین ادامه دادند که قبل از اینکه بخواهیم که این تصاویر را ضبط کنیم با کارشناسان مذهبی گفت و گویی انجام دادیم و قرار بر این شد که گفته های آنها را انجام دهیم و تصاویر مبارکه حضرت عباس را بازسازی کنیم.

به عنوان مثال آیت الله محمد عزالدین حسینی زنجانی درباره این کار فرمودند که نشان دادن چهره و قد و قامت حضرت ابوالفضل العباس کار ساده ای نیست و نمی‌توان آن را در قالب فیلم و دیگر هنرها به تصویر کشاند اما عوامل سریال مختارنامه می توانند سعی کنند که با استفاده از روایاتی که توسط اهل بیت عنوان شده است چهره و قد و قامتی حداقل نزدیک به این شخصیت بزرگ را بازسازی کنند اخبار سینمای ایران

دانلود بخش خذف شده حضرت عباس سریال مختارنامه

سایت مشرق نیوز در ۱۳ آذر ماه یک خبر در همین باره را از طرف پایگاه اطلاع رسانی آیت الله وحید خراسانی منتشر کرد که نوشته بود که اگر چهره حضرت عباس به صورت یک بازیگر به نمایش بیاید عاشقانه علمدار حسین در روز تاسوعای حسینی آنچنان محشری به پا خواهند کرد که در روز قیامت کمر دست اندرکاران این سریال بشکند.

بنا به گفته های برخی از مراجع و اعتراض برخی از افراد مذهبی تصمیم بر این شد که قسمت مربوط به حضرت عباس در سریال مختارنامه سانسور شده که این قسمت را می توانید در زیر مشاهده نمایید.

دانلود قسمت سانسور شده حضرت عباس سریال مختارنامه

دانلود فیلم قسمت سانسور شده

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

یک دیدگاه

  1. سلام
    وبلاگ خوبی دارید بهتون تبریک میگم به سایت ما هم سر بزنید خوشحال میشم ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.