مدل های تزئین سفره هفت سین +تصاویر سفره هفت سین

مدل های تزئین سفره هفت سین +تصاویر سفره هفت سین را در زیر مشاهده نمایید.

مدل های تزئین سفره هفت سین

نوروز یکی از آیین های قدیمی و سنتی ایرانیان از دیرباز بوده است که در ابتدای فصل بهار به مدت ۱۳ روز برگزار می شود در عید نوروز مراسم مختلفی در حال برگزاری است وای سنت آداب و رسوم خاص خود را دارد.

مدل های تزئین سفره هفت سین

یکی از سنت های عید نوروز سفره هفت سین می باشد که در آن خوراکی ها و اشیایی که ابتدای انها با حرف سین آغاز می‌شود در آن جای می گیرند که هر کدام سمبل و نماد یک ویژگی بوده که با مردم ایران به آن اعتقاد دارند. عکس های جذاب

این مراسم در کشورهای همسایه همانند ازبکستان تاجیکستان و افغانستان نیز رایج است فلسفه این مراسم مربوط به دوران هخامنشیان است که از خوراکی هایی همچون زیر، سبزه ،سیب سمنو، سنجد، سرکه، سماق ،سکه استفاده می شود که همانطور ذکر شد هر یک از این ها نمادی خاص می باشند.تبریک عید نوروز

مدل های تزئین سفره هفت سین

مدل های سفره آرایی هفت سین

سفره هفت سین امروز جایگاه ویژه‌ای در بین مردم ایران باز کرده است و سعی میکنند در چیدمان آن سلیقه و سبک متفاوت و خاصی را استفاده کنند.

همچنین ببینید: مدل های سفره شب یلدا و مدل میوه آرایی شب یلدا

بیشتر مردم به اجرای های این مراسم تعصب و علاقه بسیار زیادی دارند و اجرای آن را برای خانواده خود اجبار می دانند و معتقد هستند که کسانی که سفره هفت سین نمیچینم سالی شوم به همراه خواهند داشت.مدل های تزئین سفره هفت سینجالب است بدانید از ابتدا سفره هفت میم بوده است و همانطور که در بالا ذکر کردیم مربوط به زمان هخامنشیان است هخامنشیان نیز در استان فارس شهر شیراز می زیستند و در اصل سفره هفت میم استفاده می‌کردند و در آن مرغ ماهی میگو ماست و موسیر استفاده می‌کردند و حالا این سفره جای خود را به هفت سین داده است.

مدل های تزئین سفره هفت سین

عکس های مدل های سفره هفت سین

دیگر این که در آیین نوروزی ساسانیان، عدد «هفت» اهمیت داشته است. مثلاً در کتاب المحاسن و الاضداد (به عربی، منسوب به جاحظ)، آمده است که ساسانیان در نوروز هفت دانه را بر هفت ستون می‌کاشتند یا نانی می‌پختند از هفت غلهٔ مختلف.

عکس نوشته های یا مقلب القلوب و الابصار

ولی «هفت‌سین» را پدیدهٔ پیوسته‌ای بازمانده از دوران پیش از اسلام دانستن، در حالی که اشاره‌ای به آن در دوران اسلامی (چه در میان فارس‌ها و مسلمانان و چه در میان کردها و زرتشتیان) تا قرن بیستم میلادی باقی نیست، ادعایی بی‌مدرک است.

مدل های تزئین سفره هفت سینمدل های تزئین سفره هفت سین مدل های تزئین سفره هفت سین مدل های تزئین سفره هفت سین مدل های تزئین سفره هفت سین مدل های تزئین سفره هفت سین مدل های تزئین سفره هفت سین مدل های تزئین سفره هفت سین

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.