علائم ویروس کرونا چیست + نشانه های بیماری کرونا

علائم ویروس کرونا چیست نشانه های بیماری کرونا را در ایران به همراه جزئیات کامل این خبر در مجله اینترنتی شبناک بخوانید.

علایم بیماری کرونا چیست + پیشگیری

ویروس جدیدی در چین چروک پیدا کرده که تاکنون جان ۲۰۰ تن از مردم چین را گرفته است و این در حالی است که وضعیت کاملاً اضطراری اعلام شده به گفته برخی از محققین خوردن حشرات و برخی از حیوانات موذی عامل به وجود آمدن این ویروس شده که از طریق حیوانات وارد بدن انسان می شه و تا به حال قربانی های بسیاری داشته است حالا بسیاری از کشورهای جهان زنگ خطری برای خود به صدا درآوردن و از شهروندان خواستند تا اطلاع ثانوی از هرگونه مسافرت به کشور چین خودداری کنند.

درباره ویروس کرونا چه می دانیم ؟

تاکنون چشم معمولا از ویروس کرونا کشف شده و با موارد اخیر پیداش به هفت مورد رسیده است این نوع ویروس جزء خانوادگی بزرگ از ویروس هاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری به نام ثالث را شامل می‌شود.

فارس در سال ۲۰۰۲ در چین باعث ابتلای بیش از ۸ هزار نفر و مرگ ۷۷۴ نفر از مردم چین شد.

تحقیقات نشان می دهد که کدهای ژنتیکی این ویروس نزدیکی زیادی به ویروس سارس دارد.

علائم ویروس کرونا چه می باشد؟

علایم ویروس کرونا چیست ؟

در معمولی ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی میشود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان سارس میشود نشانه ابتلا به ویروس کرونا در انسان تب سرفه نفس نفس زدن و تنگی نفس می باشد ویروس های تازه کشف شدن معمولاً قابل انتقال بودند از حیوان به انسان را دارا هستند مثلاً منشاء ویروس‌های کرونا که در گذشته همه درگیر شده بودند در حیوانات بیشتر شایع بود ویروس سارس اول در خفا شروع شد و بعد به گربه های ولگرد منتقل شد و از طریق آنها به انسان ها رسید .

محل انتقال ویروس کرونا بازار غذای دریایی در شهر ووهان اعلام شده است با اینکه پستانداران دریایی مانند نهنگ سفید می توانند ناقل این ویروس باشند اما احتمال اینکه این ویروس از حیوانات زنده دیگر این بازار مثل مرغ و فاش خرگوش و مرغ منتقل شده باشه بیشتر است.

پیشنهاد شبناک یه شما :قرص رهاکین چیست و برای چی خوبه + خواص و عوارض قرص رهاکین (سدیم والپروات

ویروس کرونا موجب عفونت ریه می شود و با سرفه و عطسه همراه است و احتمالاً از همین را هم سرایت می‌کند که این موضوع هم بسیار مهم که کدام افراد در برابر این ویروس آسیب پذیرترند هنوز مشخص نیست که این ویروس در چه دوره ای بعد از انتقال موجب عفونت میشود قبل از بروز علائم در بدن یا هنگامی که علائمش در بدن شدید شده است به نظر می‌آید شمار مبتلایان به این ویروس در یک هفته از ۴۰ به ۴۴۰ نفر رسیده اما در حقیقت بسیاری از موارد تازه مبتلا به این ویروس از چند روز قبل بیمه شده بودند و با تأخیر شناسایی شدند.

ویروس کرونا چطور متوقف می شود؟

طبق گفته محققین واکسنی برای این ویروس وجود ندارد بنابراین تنها راه جلوگیری از این بیماری تشخیص زودهنگام و درمان بیمار در قرنطیه است.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.