عکس های جنازه مومیایی رضاخان +آخرین خبرها درباره جسد

عکس های جنازه مومیایی رضاخان +آخرین خبرها درباره جسد مومیایی رضاخان پادشاه سابق ایرانی و عکس های جدید جنازه مومیایی رضاشاه پهلوی را در زیر ببینید.

آخرین خبرها درباره جنازه مومیایی رضاخان

هنگام حفاری اطراف حرم شابدالعظیم اتفاق بسیار عجیبی رخ داد و یک جسد سالم از زیر زمین رونمایی شد که باعث تعجب کارکنان شهرداری شده و گمانه زنی های اولیه درباره آن رضاخان پهلوی بود.

مسئولان شهرداری به سرعت با تماس شورای تامین شهرری آنها را از این ماجرا خبردار کردند.

محل حفاری شده که در اطراف حرم عبدالعظیم بود دارد قبلاً و در زمان‌های دور یک قبرستان بوده که بعدها این محله توسعه یافته و ساخت و ساز انجام شده است.

خبرگزاری تسنیم درباره این اتفاق نوشت که روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم گفته که این جنازه سالم نبوده و بقایای یک جنازه دیگر است و خبرهایی که در شبکه های اجتماعی به خصوص کانالهای تلگرام منتشر می شود صحت ندارد.

عکس های جنازه مومیایی رضاخان

اما بعد از این خبر به سرعت عکس های جسد مومیایی رضاخان که توسط کارکنان شهرداری با آن سلفی گرفته بودند منتشر شد

سلفی با جنازه مومیایی رضاخانعکس های جنازه مومیایی رضاخان,جسد مومیایی رضخان

و با اولین تصویری که از مومیایی رضاخان که سالها پیش ضبط شده بود مقایسه گردید که شباهت بسیار زیادی با یکدیگر دارند.

از این که چرا اینقدر تخریب شده طبیعی است چرا که در محلی خارج از شرایط لازم برای نگهداری قرار گرفته و سصورت آن تجزیه شده.

عکس های جنازه مومیایی رضاخان,جسد مومیایی رضخان

تخریب در اوایل انقلاب

مقبره پهلوی اول در اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ به دستور صادق خلخالی با دینامیت کاملاً تخریب شد اما خبرهای ضد و نقیضی درباره انتقال پیکر او به مصر وجود دارد که هیچکدام را تایید و تکذیب نمی توان کرد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران درباره این ماجرا می گوید که اگر به گفته کارشناسان جنازه مومیایی رضاخان باشد و یا متعلق هر شخصی دیگر باشد جنبه آثار باستانی دارد و باید از آن نگهداری به عمل آید

محمدی ادامه می دهد به گفته تاریخ نویسان خلخالی مقبره او را تخریب کرده هیچ جنازه‌ای از پیدا نکردند و شایعه شد که پیکرش توسط پسرش محمدرضا به خارج از کشور انتقال داده شده.

عکس های جنازه مومیایی رضاخان +آخرین خبرها درباره جسد

تکذیب اخبار بیست و سی

اما اخبار بیست و سی به کلی این ماجرا را تکذیب کرد و اعلام نمود که هیچگونه جسدی در اطراف حرم شابدالعظیم یافت نشده است .

اما می‌تواند کمی قابل تحمل باشد یک رسانه ملی با وجود رسانه قدرتمندی مثل تلگرام و کانال های خبری موجود در آن چگونه خبر را تکذیب کرده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.