قیمت اوراق مسکن 97 و 98 + قیمت لحظه ای اوراق مسکن

قیمت اوراق مسکن در سال 97 و 98 + قیمت لحظه ای اوراق مسکن 97 را با هم برسی میکنیم

قیمت اوراق مسکن 97

قیمت اوراق مسکن در سال 97 نیز با افزایش مواجه شده است به طوری در خرداد ماه نیز اوج بوده است

SELRES_0.6832654220755486SELRES_0.6832654220755486

امتیاز تسهیلات مسکن فروردین 97قیمت امروز

657,724

بیشترین قیمت

668,967

کمترین قیمت

645,000

امتیاز تسهیلات مسکن اردیبهشت97659,478670,000651,161

طی ماههای گذشته به دلیل جذابیت های بازار ارز و سکه، دلالان و سفته بازان در پی خرید و فروش دلار و سکه طلا بودند؛ به همین دلیل بازار اوراق تسهیلات مسکن(تسه) در آرامش به سر می برد . اما از دیروز با اجرای سیاست تک نرخی کردن ارز، نقدینگی سرگردان در حال خروج از بازار سکه و ارز و حرکت به سمت بازار مسکن است؛ بر این اساس طی دو روز اخیر قیمت اوراق تسه بصورت چشمگیری افزایش یافته است.

قیمت اوراق مسکن 97

قیمت لحظه ای اوراق مسکن 97

قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن اردیبهشت ماه سال 1397 که با نمادتسه ۹۶۰۱ در فرابورس خرید و فروش می شود، از

64 هزار تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته با ۹ هزار تومان افزایش به 67 هزار تومان رسید.

قیمت روز هر برگ اوراق مسکن 97

در حالی که همچنان بازار مسکن در رکود به سر می برد، افزایش ناگهانی نرخ اوراق تسهیلات به فاصله دو روز تعجب آور است. اگرچه کارشناسان بازار مسکن پیش بینی افزایش ناگهانی معاملات مسکن پس از ماه مبارک رمضان و درنتیجه افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن را اعلام کرده بودند، با این حال افزایش قیمت این اوراق در بازه زمانی کنونی که هنوز بانک عامل بخش مسکن ترتیب اثر به پرونده های دریافت وام متعلق به روزهای پایانی سال گذشته را به طور جدی آغاز نکرده، جای تعجب دارد. به خصوص که تعدادی از معاملات امروز اوراق تسهیلات، خرید برگه ها در حجم های بزرگ است که نشان دهنده خرید این اوراق برای مصارفی غیر از دریافت وام مسکن به شمار می رود.

قیمت روز هر برگ اوراق مسکن 97

جدیدترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن

در این سال بالاترین مبلغ اعطایی تسهیلات مسکن از محل اوراق تسهیلات در تهران برای زوجین (صد میلیون تومان) به همراه وام 20 میلیون تومانی جعاله مسکن و دو فقره تسهیلات 10 میلیون تومانی بدون سپرده است که مجموعا ۱۴۰ میلیون تومان خواهد بود. با توجه به اینکه برای دریافت وام بدون سپرده، خرید اوراق لازم نیست، تنها ۱۲۰ میلیون تومان از این تسهیلات مشمول خرید اوراق می شود که در این صورت متقاضیان دریافت این وام می بایست 240 برگه که هر برگه 500 هزار تومان وام را دربرمی گیرد، خریدار کند.

قیمت امروز اوراق مسکن

در حالی که تا دو روز گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن به دلیل کاهش میزان معاملات مسکن، به کمتر از 62 هزار تومان رسیده بود، امروز با رشدی چشمگیر به مبلغ 70 هزار تومان رسید. همچنین مدت اعتبار برگه های تسهیلات مسکن، دو سال از زمان صدور بوده و هر خریدار تا ۴ ماه پس از خرید برگه ها اجازه فروش مجدد آنها را ندارد.

شرایط دریافت وام 60 میلیونی مسکن 97

داوطلبان برای دریافت تسهیلات 60 میلیون تومانی خرید مسکن باید ارائه دهند، عینا مدارکی است

که در تسهیلات مشابه از متقاضی مطالبه می شود، افزود:بخشنامه آغاز پرداخت وام 60 میلیون تومانی مسکن روز گذشته از طریق شبکه داخلی بانک مسکن به شعب ابلاغ شد و امروز نیز این بخشنامه اجرایی می شود و مردم می توانند برای دریافت وام 60 میلیون تومانی (منحصرا در تهران) به شعب بانک مسکن مراجعه کنند.دریافت کنندگان وام 60 میلیون تومانی مسکن چه اوراقی که تاریخ صدور آن ها مربوط به ماقبل مهرماه امسال است را در اختیار داشته باشند و چه اوراقی که مربوط به آبان ماه امسال به بعد است را خریداری کنند، همگی باید تسهیلات دریافتی را با سود 18 و نیم درصد بازپرداخت کنند؛ نه اینکه بخشی از وام که مربوط به اوراق قدیمی است، با سود 14 درصد محاسبه شود و بخش دیگری از تسهیلات نیز با سود 18 و نیم درصد.

جدول قیمت اوراق تسهیلات مسکن امروز

میانگین قیمت هر فقره اوراق تسهیلات مسکن،اردیبهشت امسال 97 به 67 هزار تومان رسید و به محض دریافت اطلاعات از قیمت آنلاین این پست به روزرسانی میشود. منبع :مهر نیوز

منبع:اقتصادوما

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.