ماجرای درگذشت ولی الله شیراندامی بازیگر + بیوگرافی

ماجرای در گذشته ولی الله شیراندامی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران را به همراه تصاویر شخصی و خانوادگی در ادامه در این بخش از مجله اینترنتی  شبناک بخوانید.

ولی الله شیر اندامی بازیگر سینما + ماجرای درگذشت

بیوگرافی ولی الله شیراندامی

ایشان در سومین روز از فروردین ماه سال ۱۳۱۰ در جهت راحتی و در کمال انسان دیده به جهان گشود و در خانواده ایرانی بزرگ شده است ، مدرک تحصیلی خود را در مقطع لیسانس تئاتر از دانشگاه تهران دریافت کرد و همچنین موفق شدند و به کارگردانی خود را از وزارت ارشاد دریافت کند.

آغاز حرفه بازیگری

آقای ولی الله شیراندامی بازیگر ایران قبل از انقلاب اسلامی شده کرد و در سال ۱۳۴۶ با بازی در فیلم سینمایی زن خون آشام ساخته مصطفی اسکویی اولین تجربه بازیگری بکس بعد از این های همایون دوخت و مهدی فتحی به ایفای نقش پرداخت.

وی سپس در فیلم سینمایی کیفر ساخته عبدالله غیابی در سال ۱۳۵۹ بازی کرد.

ولی الله شیراندامی در سال ۱۳۶۰ در فیلم سینمایی فصل خون ساخته حبیب کاوش برای اولین بار بعد از انقلاب در مقابل دوربین رفت در حالیکه بسیاری از بازیگران سینمای ایران ممنوع کار بودند توانست به خوبی جلوی دوربین راهنمایی کنه و در کنار بازیگران شناخته شده همچون علی نصیریان و سعی در جنگ روانی به نقش‌آفرینی بپردازد.

فیلم های سینمایی ولی الله شیراندامی

از دیگر فیلم های  سینمایی وی امیدوار به وسوسه  ،گمشدگان ، شیرسنگی ، سمندرو ،  محبوبه بوی کافور خانه روی آب و جایی برای زندگی را می‌توان نام برد.

آخرین نقش آفرینی ایشان در سینما به سال ۱۳۸۳ برمی‌گردد که در فیلم سینمایی به نام جایی برای زندگی ساخته محمد بزرگ نیا به هنرنمایی پرداخت و در کنار  عزت الله انتظامی هدیه تهرانی و اتیلا پسیانی  و فردوس کاویانی نقش آفرینی پرداخت این فیلم در بیست و سومین دوره جشنواره بهترین کارگردانی و بهترین جلوه‌های ویژه توانست سیمرغ بلورین را از آن خود کند.

پیشنهاد شبناک به شما : شهلا ریاحی بازیگر در گذشت + بیوگرافی

سریال های تلویزیونی

شیراندامی در تلویزیون  نیز تجارب بسیاری را کسب کردو در سال ۱۳۵۰ در سریال دلیران  ،تنگستان ساخته همایون به هنرنمایی پرداخت و توانست اولین تجربه‌ی هنری خود را در قاب تلویزیون به ثبت برساند و همچنین در سریالهای سمک عیار و مرد اول  و اشک تمساح و خانه بخت  یاران ، صید و در پی صیاد  ، آژانس دوستی و مختارنامه به  هنرنمایی پرداخته است.

بیماری ولی الله شیراندامی

آقای ولی الله شیراندامی به دلیل بیماری دیابت در بیمارستان بستری شده و مدت ه بود که  قادر ب حرکت نبود .

درگذشت

سرانجام به گزارش خبرگزاری فارس ولی‌الله شیراندامی بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر سینما و تلویزیون عصر امروز جمعه یازدهم بهمن ماه در بیمارستان رسول اکرم دار فانی را وداع گفت.

بیوگرافی ولی الله شیر اندامی بازیگر + تصاویر

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.