کشف جسد مومیایی رضاخان +تصاویر جنازه رضا خان

کشف جسد مومیایی رضاخان +تصایر جنازه مومیایی شده رضا خان پادشاه ایران در دوره پهلوی و عکس های مومیایی رضا شاه را در زیر ببنیید. خبر های داغ

ماجرای کشف جسد مومیایی شده رضا خان

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان عضو شورای شهر تهران آقای حسن خلیل آبادی که نماینده شهرستان ری می باشد گفت که هنگام حفاری در اطراف آرامگاه شاه عبدالعظیم علیه السلام با یک جسد مومیایی شده مواجه گشتیم که گویا به نظر می رسد جنازه رضاخان پادشاه پهلوی باشد.

کشف جسد مومیایی رضاخان +تصاویر جنازه رضا خان

همانگونه که گمانه زنی می شد مقبره رضاخان در شهر ری در اطراف آرامگاه شابدالعظیم به خاک سپرده شده است.

البته در زمان حجت الاسلام خلخالی حاکم شرع اوایل انقلاب مقبر او تخریب شد و حالا بعد از حفاری برای ساخت و ساز جنازه‌ای پیدا شده که مومیایی شده که در آنجا دفن شده است.

رضا پهلوی که بعد از دومین سکته قلبی که در شهر ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی متحمل شد در چهارمین روز از مرداد ماه ۱۳۲۳ دار فانی را وداع گفت.

کشف جسد مومیایی رضاخان +تصاویر جنازه رضا خان

جنازه او بعد از مرگش به صورت مومیایی شده به شهر قاهره در کشور مصر فرستاده شد البته این خبر را نمی‌توان تایید یا تکذیب کرد چراکه در آنجا امانت نگهداری شد و به دلیل اینکه مهریه همسر سابق پسرش محمدرضا پهلوی را پرداخت نکرده بود آن را در مسجد رفاهی گذاشتند

ماجرای جنازه مومیایی رضاخان

در اردیبهشت سال ۱۳۲۹ قرار شد که نخست وزیر وقت ایران یعنی رجبعلی منصور جنازه او را از کشور مصر به ایران باز گرداند.

زمانی که جسد رضا پهلوی را سوار بر هواپیما کردند از قاهره به مکه برده شد تا به طرف جده پرواز کند و جنازه او را در کعبه طواف نمایند.

کشف جسد مومیایی رضاخان +تصاویر جنازه رضا خان

در نهایت در سال ۱۳۲۹ پیکر او توسط یک هواپیما و سپس با یک قطار به تهران آورده شد و با یک مراسم رسمی توسط پسرش به آرامگاه شاه عبدالعظیم در شهر ری فرستاده و در یک آرامگاه مخصوص برای به خاک سپرده شد.

مقبره رضاشاه بعد از انقلاب

بعد از انقلاب جمهوری اسلامی در سال ۵۷ آقای صادق خلخالی که حاکم شهر اوایل انقلاب بود دستور داد که مقبره ویران شود و به گفته ایشان که در کتاب خاطراتش نوشته بود این مقبره آنقدر مقاوم بود که تنها با استفاده از دینامیت آن را تخریب کردند.

کشف جسد مومیایی رضاخان

کشف جسد مومیایی رضاخان +تصاویر جنازه رضا خان

آقای حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران و نماینده شهر ری درباره عاقبت جسد مومیایی رضاخان که پیدا شده است گفت که این اساس یکی از اثرهای تاریخی کشورمان بوده که به مرکز شناسایی dna ارسال شده است.

اگر جنازه مومیایی رضاخان باشد اتفاق خاصی نمی‌افتد و او را همانند سایر اجساد دیگر به خاک می سپاریم.

لازم به ذکر است که تصاویر موجود در این صفحه تزئینی بوده و هیچکدام مربوط به کشف جسد مومیایی رضاخان نمیباشد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.