13 بدر | عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر

13 بدر عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر را در سال جدید و گلچینی از خاص ترین عکس های 13 بدر را در این صفحه مشاهده نمایید.

رقص در سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر

عکس های 13 بدر

روز طبیعت در ایران پیشینه بسیار زیادی دارد و مربوط به زمان ساسانیان و حتی قبل تر است گذشته ۱۳ و ۱۴ دی ماه مردم به طبیعت رفته و پایان تعطیلات و جشن خود را در طبیعت به پایان می‌رساند این آیین که متعلق به دوران زرتشتیان است همچنان در کشور ایران و همچنین کشورهای همسایه رواج دارد.

عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر

برخی از باورهای در بین مردم وجود دارد بیرون رفتن مردم در روز ۱۳ فروردین 13 بدر را به عنوان نخستین روز نحص یاد می کنند که اساسا این تفکر غلط بوده و در هیچ یک از کتاب‌های تاریخی به این مورد اشاره نشده است البته عدد ۱۳ در برخی دین ها و فرهنگ های غربی نحس پنداشته می‌شود اما در ایران هیچ وقت اعداد نحس و خوشی یومی نداشته است.

عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر

تصاویر جالب از سیزده بدر

بیشترین کتاب های تاریخی درباره اینکه چرا مردم در این روز به دامان طبیعت می روند چنین آمده است که با شروع فصل بهار و شروع عید نوروز و جشن های ایرانیان در باستان در روز 13 بدر مردم به جنگل و دشت و دمن در رفته و با دعا کردن از خداوند طلب باران برکت و سالی پر از رونق کشاورزی می کردند عکس های جذاب

عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر

سبزه گره زدن

از آیین های مخصوص این ایام گره زدن سبزه و پخت غذاهای سنتی مثل آش می توان اشاره کرد گره زدن سبزه به معنای گرفتن زندگی با طبیعت است که همیشه در سال جدید سرسبز و شاداب مانند طبیعت زندگی ادامه داشته باشد.

گره زدن سبزه,سبزه گره زدن

عکس های روز طبیعت و سیزده بدر

در برخی از استان‌های کشور ۱۴ به در نیز مرسوم است به عنوان مثال برخی از مردم خرم‌آباد و کرمان روز چهاردهم فروردین به دامان طبیعت می روند و آن را ۱۳ غریب می نماید در دامان طبیعت به شادی می‌پردازند.

عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر

در سال های اخیر این مناسبت آسیب بسیار زیادی به جنگل ها و طبیعت و استاندارد متاسفانه برخی از مردم بعد از حضورشان در طبیعت زباله های زیادی بر جای می‌گذارند و ضربه بسیار بزرگی به جنگل ها می زنند که این یکی از دغدغه های محیط زیستی کشور به شمار می آید.

عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر

حضور مردم در سیزده بدر

در این بخش از سایت عکس های جالبی از حضور مردم در سیزده بدر را مشاهده می کنید

تصاویری که سنت تفریح در طبیعت را به چالش میکشاند چرا که مردم با قلیان و آتش زدن درختان و کارهای نامتعارف دیگر این فرهنگ زیبا را مخدوش کرده و دیگر میتوان از چنین روزی به نیکی یاد کرد.

13 بدر,عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر 13 بدر,عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدرتصاویر جالب از 13 بدر 13 بدر,عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر 13 بدر,عکس های سیزده بدر و تصاویر جالب از 13 بدر

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *