بیوگرافی ارنستو والورده و همسرش +تصاویر خانواده

بیوگرافی ارنستو والورده و همسرش +تصاویر خانواده ارنستو والورده سرمربی بارسلونا و دختر و پسرش به همراه ماجرای ازدواج او را در زیر ببینید.

بیوگرافی ارنستو والورده Ernesto Valverde

ارنستو والورده Ernesto Valverde متولد 9 فوریه ۱۹۶۴ میلادی (۱۳۴۳ جلالی) میباشد و در حال حاضر ۵۴ سال سن دارد .

بیوگرافی ارنستو والورده سرمربی بارسلونا

در شهر ویاندار دیلا ویرا واقع در کشور اسپانیا به دنیا آمده است او در دورانی که به عنوان یک فوتبالیست بازی میکرد در تیم‌هایی توپ می‌زد که می‌توان به معروف‌ترین آن‌ها بارسلونا و اسپانیول اشاره کرد

یکی از اسطوره های تیم اتلتیک بیلبائو بوده که سال‌ها برای این تیم بازی میکرد و گلهای زیادی را در زمان بازیگری اش برای این تیم به ثمر رسانده.

همسر ارنستو والورده

ارنستو والورده سه بار ازدواج ناموفق داشته است و اطلاعات زیادی درباره زندگی خصوصی او وجود ندارد و در برخی از رسانه های اسپانیایی تصاویر زیر را به عنوان همسرش معرفی کرده اند.

ارنستو والورده و همسرشبیوگرافی ارنستو والورده و همسرش +تصاویر خانواده

شروع فوتبال

فوتبالش را در سال ۱۹۸۳ با تیم دیپورتیوو آلاوز شروع کرد به مدت دو سال در این تیم بازی کرد .

در آن زمان که بسیار جوان بوده و تازه دوران نوجوانی خود را پشت سر گذاشته بود توانست اعتماد بسیاری از مربیان اسپانیایی را به خود جلب نماید.

در سال ۱۹۸۵ به تیم اسپانیول رفت و توانست خود را به جهان فوتبال معرفی کند.

همیشه به عنوان بازیکن فیکس در اسپانیول در ۷۲ بازی به میدان رفت و توانست ۱۶ را به ثمر برساند .

البته زمانی که در اسپانیا بازی می‌کرد به عنوان وینگر مشغول به کار شد و  مهاجمان مقابل را صاحب توپ میکرد و به راحتی برای آنها گلسازی کرد.

بعد از دوسال یعنی در سال ۱۹۸۸ رسماً به تیم بارسلونا آمد

بیوگرافی ارنستو والورده

اسطوره در اتلتیک بیلبائو

بیشتر درخشش در تیم اتلتیک بیلبائو بوده که در سال ۱۹۹۰ به این تیم آمد و به مدت ۶ سال در این تیم ماند و به یکی از اسطوره های تیم بیلبائو تبدیل شد.

بیوگرافی ارنستو والورده سرمربی بارسلونا

رکورد بیشترین بازی برای این تیم را شکست با ۱۷۰ بازی و ۴۴ گل زده یک سال بعد به تیم رئال مایورکا رفت و در آنجا از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

بیوگرافی ارنستو والورده سرمربی بارسلونا

ارنستو والورده عملکرد قابل قبولی در تیم ملی نداشته و تنها یک بازی ملی در کارنامه خود دارد و نتوانست گلی برای تیم ملی اسپانیا به ثمر برساند.

تمامی فعالیت‌های حرفه‌ای او در زمان بازیگری ، به حضورش در تیمی از اتلتیک بیلبائو برمی‌گردد که به پادشاه بیلبائو شهرت یافت

شرو ع سرمربیگری

در سال ۲۰۰۱ کار سرمربی گری را در تیم اتلتیکو بیلبائو به عنوان دستیار مربی آغاز کرد تا سال ۲۰۰۵ به عنوان سرمربی این تیم بر روی نیمکت نشست.

بیوگرافی ارنستو والورده سرمربی بارسلونا

در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ در تیمهای اسپانیول ، المپیاکوس، رئال و والنسیا رفت و مجدداً در سال ۲۰۱۳ به بیلبائو رفت و تا سال ۲۰۱۶ در این تیم ماند.

بیوگرافی ارنستو والورده سرمربی بارسلونا

به دلیل عملکرد خوب در تیم اتلتیکو بیلبائو مدیرعامل باشگاه بارسلونا به او پیشنهاد داد و برای ۵ سال با او قرارداد بست در حال حاضر در تیم بارسلونا به سرمربیگری مشغول است

بیوگرافی ارنستو والورده

بیوگرافی ارنستو والورده توانست بارسلونا را در سال 107 قهرمان لیگ لالیگا کند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.