پست اینستاگرام حسن روحانی درباره فیلتر تلگرام

پست اینستاگرام حسن روحانی درباره فیلتر تلگرام + بیانیه حسن روحانی به فیلتر تلگرام و همه جزئیات را در زیر مشاهده نمایید.

پست اینستاگرام حسن روحانی درباره فیلتر تلگرام

حسن روحانی در صفحه اینستاگرام خود به حواشی موجود در رابط با بحث مسدودسازی تلگرام بیانیه ای صادر کرد و در این رابطه شفاف سازی را صورت داد.

پست اینستاگرام حسن روحانی درباره فیلتر تلگرام بازتاب گسترده ای را داشته است و تعابیر بسیاری از آن به عمل امده چرا که پستی بسیار جننجالی داشته و اظهار نموده که اقدام فیلترینگ این پیامرسان توسط دولت انجام نشده و دولت هچگونه تصمیم در این باره اتخاذ نکرده است.

آقای رئیس جمهور گفته که کار مسدودسازی به دستور یک مرجع قضایی انجام شده که کاملا مغایر با شعار “استقلال آزادی جمهوی اسلامی” است و باید هرگونه تصمیمی که برای این گرفته میشد مردم را در جریان این تصمیم قرار میدادند چرا که مردم صاحبان واقعی این کشور هستند.

پست اینستاگرام حسن روحانی درباره فیلتر تلگرام

او همچنین ادامه داد که  سیاست دولت یازدهم و دوازدهم فقط برای آزادی فضای مجازی بوده و هیچگاه تلاشی نکرده که دسترسی مردم را به فضای مجازی محدود کند.

ایشان تاکید کردند که هدف دولت رفاه و آزادی مردم است و همیشه تلاش کرده ایم که مردم را در شرایط رفاه خوبی قرار دهیم نه اینکه آنها را دلچرکین کنیم.

ایشان همچنین ازعان داشتند که اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار بگیرند.

واکنش حسن روحانی به فیلتر تلگرام

روز پیام رسان تلگرام در بامداد سه شنبه 11 اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه به صورت رسمی در ایران مسدود شد و دسترسی به این اپلیکیشن در اپراتورهای تلفن همراه از جمله ایرانسل و همراه اول و رایتل مسدود شده بود.

فیلتر تلگرام که به دستور دادستان تهران انجام شده است واکنش‌های مختلفی را در پی داشته است .

پست اینستاگرام حسن روحانی درباره فیلتر تلگرامپست اینستاگرام حسن روحانی درباره فیلتر تلگرام

پست اینستاگرام حسن روحانی درباره فیلتر تلگرام

حسن روحانی که سرسختانه با این اقدام مخالف بود و بارها تاکید کرده که محدودیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کار درستی نیست و اگر می‌خواهیم مردم را از استفاده از پیام رسانهای خارجی سلب کنیم بهتر است که پیام رسانه های داخلی را ارتقا داده و حق انتخاب را برعهده مردم بگذاریم

حسن روحانی همیشه تاکید کرده این نرم افزار کسب و کار اینترنتی را رونق داده و بسیاری از مردم از آن در کسب و کار خود استفاده میکنند و یکی از نرم افزارهای این روزهای کسب و کارهای اینترنتی بوده.

اما به دستور دادستان تهران و دلایل مهمی که برای مسدود سازی آن اعلام شد دسترسی به این اپلیکیشن در کشورمان به صورت رسمی مسدود شد.

بیانیه حسن روحانی به فیلتر تلگرام

رئیس‌جمهور روز سه شنبه و بعد از مسدود شدن این پیام رسان بیانیه ای صادر کرد و در آن گفت” تشخیص و تهدید امنیت ملی صرفاً بر عهده شورای عالی امنیت ملی است و برای وظایفی که به این نهاد مربوطه باید هماهنگ و مشورت صورت گیرد

ایشان در ادامه بیانیه خود گفته است که ایجاد تردید در بین مردم کاملاً غلط بوده و به مصلحت کشور نیست و همچنین سیاست فضای مجازی را باید هوشمندانه و به صورت استاندارد جهانی صورت گیرد.

لازم به ذکر است که بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیام‌رسان تلگرام قوانین ایران را رعایت نکرده و اقدام به فعالیت غیرقانونی و بی ضابطه در فضای مجازی کشور کرده است.

در این بیانیه دستگاه قضايي ايران، این پیام رسان را متهم به «اشاعه فحشا، بسترسازی برای فعالیت گروه‌های تروریستی بین‌المللی، اغتشاشات دی ماه 1396، جاسوسی و عدم همکاری با مقامات قضایی ايران» کرده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *